skip to Main Content

Nejlevnější pojištění auta

Porovnání nabídek všech pojišťoven

Chraňte vás i vaše vozidlo

Vlastnit a řídit auto znamená převzít mnohá rizika za sebe, své spolucestující i ostatní účastníky silničního provozu. Stane-li se dopravní nehoda, může dojít k poškození vozidla, zranění, jiným škodám nebo všemu dohromady. Proto se neobejdete bez povinného ručení, které po vás vyžaduje i zákon a nemůžete bez jeho uzavření vyjet na silnici.

Pokud navíc zastavíte váš nový vůz před bytem nebo doma na dvorku, může dojít k dalšímu poškození vašeho pojízdného miláčka, aniž byste museli vyjet na silnici. Vašemu vozu hrozí další rizika jako jsou rozmary počasí, vandalství nebo přírodní katastrofy. Stejně vás tak při dopravní nehodě neochrání povinné ručení od škod, které si způsobíte na vašem vozidle, proto byste měli zvážit také sjednání havarijního pojištění, aby byla vaše ochrana úplná.

Pojištění auta je obecně smlouva mezi vámi a pojišťovnou, která specifikuje práva a povinnosti obou stran. Vaše pojišťovna vám slibuje, že vám poskytne konkrétní krytí na oplátku za platbu pojistného. Pojištění auta je navrženo tak, aby chránilo vás, ostatní účastníky silničního provozu i vaše vozidlo před riziky, která se mohou během jeho používání objevit.

Proč potřebujete pojištění auta?

V případě povinného ručení to je jednoduché – vyžaduje ho zákon. Jedná se o minimální zákonný požadavek pro vjezd na pozemní komunikace a základní ochranu před škodami. Pokud jste viníkem nehody, pojistitel uhradí škody vůči ostatním účastníkům dopravní nehody, případně třetím stranám. Nebojte, uzavření povinného ručení se vám bezezbytku vyplatí, náhrady škod mohou být ohromné.

Zodpovědný řidič s novým vozem by si však měl pořídit i havarijní pojištění, které ho ochrání před škodami, které si způsobí sám na vlastním vozidle, nebo které mu způsobí na voze přírodní živly, zloděj nebo vandal. Pouze tak získá komplexní pojištění auta.

Nejčastější dotazy:

Co ovlivňuje cenu povinného ručení?

Cenu povinného ručení ovlivňuje výše vašeho bonusu, která se stanovuje na základě doby řízení bez způsobené nehody. Dále cenu ovlivňuje i objem motoru vašeho vozidla nebo věk řidiče.

Měl bych si sjednat také havarijní pojištění?

Záleží zcela na vás, zda se rozhodnete si uzavřít i havarijní pojištění, které je dražší než povinné ručení, ale je to rozumné. Zda se vám jeho uzavření vyplatí ovlivňuje především hodnota vašeho vozidla a množství peněz, které jste připraveni za pojištění vozu utratit.

Jak získat nejvýhodnější nabídku pojištění automobilu?

Neobejdete se bez srovnání. Abyste se ujistili, že dostáváte nejlepší možnou nabídku, měli byste si srovnat všechny dostupné nabídky pojišťoven. Jedná se o časově velmi náročnou činnost. Za pár chvil za vás tento úkol však splní i srovnávač.

Je levnější platit autopojištění měsíčně, půlročně nebo ročně?

Nejvýhodnější je jednorázová roční platba. Sice zaplatíte najednou vyšší částku, pojišťovny na druhou stranu obvykle při ročním pojistném dávají pojistníkovi slevu na pojistném.

Povinné ručení je účinné pouze u nás, nebo platí po celé Evropě?

Standardní povinné ručení vás ochrání nejenom na českých silnicích, ale i pozemních komunikacích v rámci celé Evropské unie. Není tak třeba si před cestou do zahraničí sjednávat speciální povinné ručení.

Hodnocení:
0 / 5 4.86

Your page rank:

Back To Top