skip to Main Content

Nejlevnější úrazové pojištění

Porovnání nabídek všech pojišťoven

Nejnovější články o úrazovém pojištění

Úrazové pojištění pro děti se vyplatí

Děti úrazy přitahují: jak sjednat dobré úrazové pojištění?

Rodiče by mohli vyprávět své. Jen matně vzpomínají na dny bez škrábanců, odřenin či modřin. Bohužel ne vždy jde pouze…

Úrazové pojištění přináší jistotu v nestálých dobách

Uzavřete-li si úrazové pojištění, zajistíte si, že dostanete hotovost, pokud se zraníte, nebo vás důsledky úrazu odsoudí k hospitalizaci, invaliditě nebo dokonce smrti. Peníze jsou vypláceny okamžitě po oznámení pojistné události přímo vám (nebo pozůstalým v případě úmrtí), a vy je můžete použít dle svého nejlepšího uvážení. Nejčastěji se však využívá jako krytí, před ušlým příjmem z důvodu úrazu.

Úrazové pojištění vám každopádně poskytne jistotu v nestálé době a je důležité zejména pro zájemce, kteří mají nějaké pravidelné výdaje jako jsou například splátky hypotéky nebo jsou hlavními živiteli rodiny.

Příjem z úrazového pojištění může posloužit také jako finanční polštář ve chvíli, kdy váš úraz vyústí v dlouhé léčení. Velmi důležité pak je v případě, že vám způsobí úraz trvalou invaliditu. Za takové situace vám hrozí dlouhodobé snížení příjmů, které je vynahrazováno právě z úrazové pojistky. Ta tak představuje důležité pojištění, které by si měl každý zodpovědný člověk uzavřít.

Jak funguje úrazové pojištění?

Úrazové pojištění vám poskytuje konkrétně stanovenou peněžní výplatu, pokud se vám stane nehoda, krytá pojistnou smlouvou. V případě klasického úrazu vám je vyplácena denní dávka dle ujednání ve smlouvě po počet dní, který je stanoven oceňovacími tabulkami. Stejně vám tak je vyplácena denní částka za každý den pobytu v nemocnici, máte-li uzavřené i toto připojištění.

V případě invalidity vám pak může být vyplácena pravidelná měsíční částka až do vaší smrti. V nejhorším případě – smrti následkem úrazu – budou vaši pozůstalí odškodnění jednorázovou částkou, která jim může alespoň částečně v této složité chvíli pomoci. Uzavření pojištění smrti následkem úrazu pak je velmi důležité, zejména pokud na vás rodina existenčně závisí jako na hlavním živiteli rodiny. Opravdu tak riziko úrazu nepodceňujte a úrazové pojištění si uzavřete. Chcete-li získat tu nejvýhodnější nabídku, pak není nic snadnějšího než využít srovnání.

Časté dotazy:

Kolik stojí úrazové pojištění?

Úrazové pojištění patří k nákladnějším pojištěním, zároveň nejdůležitějším, a jeho cena závisí na výši pojistných částek. Řádově se však nejčastěji pohybuje na ceně stovek korun měsíčně.

Mohu pojistit i své dítě?

V rámci úrazové pojistky můžete připojistit i své potomky na stejná rizika jako vás samotné. Pokud se vaše dítě pak například zraní při sportu, můžete při nahlášení této pojistné události rovněž čerpat peníze do vašeho rodinného rozpočtu, které mohou alespoň částečně vašemu dítěti léčení zpříjemnit.

Jak rychle lze úrazové pojištění uzavřít?

Uzavření pojistky prostřednictvím srovnávače je otázka pár minut. Pojištění pak nabývá platnosti první den následujícího měsíce, s podmínkou, že musí být zaplacené pojistné.

Mohu díky platbám za úrazové pojištění ušetřit na daních?

Platby za úrazové pojištění nelze, na rozdíl od investičního životního pojištění, odečíst od vašeho daňového základu. Se snížením daňových plateb vám tak nepomůže. Jeho účel je však úplně jiný – chránit vás před neočekávanými událostmi ve vašem životě, které mohou negativně ovlivnit váš život i vaší rodiny.

Jak mohu využít peníze čerpané v rámci pojistné události?

Hlavní výhodou úrazového pojištění je, že můžete čerpané peníze použít, jak uznáte za vhodné. Primárně by mělo krýt výpadek vašich příjmů, proto se nejčastěji tyto peníze využívají k platbě pravidelných výdajů. Pokud si ovšem budete chtít za tyto peníze užít příjemnou dovolenou s rodinou, je to zcela na vás.

Hodnocení:
0 / 5 5

Your page rank:

Back To Top