skip to Main Content

Nejlevnější cestovní pojištění

Porovnání nabídek všech pojišťoven

Nejnovější články o cestovním pojištění

Zahraniční cesta bez uzavřeného pojištění může být hazardem

Plánování dovolené je velice vzrušující doba. Myšlenky se přirozeně obracejí k památkám, které uvidíte, jídlu, které ochutnáte nebo počasí. Nemáme sklon zvažovat věci, které by se mohly pokazit. I když jsou naštěstí nepravděpodobné, důsledky událostí, které se vám mohou přihodit mimo domovinu jsou dalekosáhlé, zejména, pokud si neuzavřete cestovní pojištění a vyrazíte do světa.

Ve skutečnosti jsou důsledky toho, že nejste pojištění, potenciálně tak extrémní, že vám některé země ani nedovolí do země cestovat bez uzavření cestovní pojistky.

Uzavření cestovního pojištění by tak mělo být automatickou součástí přípravy na dovolenou, podobně jako vyzvednutí nového pasu, rezervace letenek nebo zabalení zavazadel. Existuje mnoho důvodů, proč prostě cestování bez cestovního pojištění nestojí za riziko ušetřených pár desítek či stovek korun.

Náklady na cestovní pojištění vs. cena za nepojištění

Může být lákavé přemýšlet o úspoře peněz za náklady na cestovní pojištění, ale úspora relativně nízkých nákladů vás může stát obrovské částky peněz, pokud se vám na dovolené přihodí nějaká nepříjemnost.

Zdravotní péče není v mnoha částech světa zadarmo. Přístup k lékařské péči, zejména v nouzových případech, může být neuvěřitelně nákladný. A v některých zemích mohou dosahovat náklady i milionů či dokonce desítek milionů korun. Tomuto potenciálnímu nákladu, který vás může ovlivnit na celý zbytek života, je přitom tak jednoduché se vyhnout. Rovněž lze snadno zapomenout, že náklady na zdravotní problém v zahraničí mohou být i vedlejší, které nesouvisejí přímo s léčbou. Delší pobyt v nemocnici může znamenat, že se nevrátíte domů podle plánu, což vede k nutnosti alternativní cesty domů a lety kupované na poslední chvíli bývají rovněž velmi drahé.

Postačí využít srovnávače a uzavřít si cestovní pojištění za stokoruny, které vás může mimo naši zemi plně ochránit před nedozírnými škodami.

Nejčastější dotazy:

Kolik stojí cestovní pojištění?

Standardní cestovní pojištění, začíná už na ceně pár desítek korun denně. Ani komplexní cestovní pojištění pro opatrné cestovatele však nestojí více než stokoruny za den. Nejdražší bývá připojištění rizikových sportů, bez kterého se většina žadatelů obejde.

Musím si cestovní pojištění uzavřít?

Cestovní pojištění není ze zákona vyžadováno, určitě vám ale poskytne klid na vašich cestách, takže se budete moci soustředit pouze na radost z dovolené. Cestovní pojištění vám může poskytnout také užitečné krytí, pro případ zrušení letů a ubytování ještě předtím, než opustíte zemi.

Jak funguje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění vás kryje před událostmi, které se vám stanou na cestě, ale mohou nastat i před cestou – například nemožnost odjezdu z důvodu onemocnění. Proto je lepší si uzavřít cestovní pojištění, jakmile vynaložíte první cestovní náklad, abyste předešli později finanční ztrátě.

Jak mohu uplatnit nárok na své cestovní pojištění?

Pokud potřebujete uplatnit nárok na odškodnění, mějte u sebe své dokumenty, shromážděte informace od místních lékařů a vždy tak udělejte neprodleně. Svého pojistitele byste měli kontaktovat, co nejdříve.

Co když trpím nějakým chronickým onemocněním? Mohu se nechat pojistit?

Pokud máte nějakou nemoc nebo je váš aktuální zdravotní stav nějak jinak zhoršen, měli byste o této situaci svého pojistitele informovat. Tato onemocnění budou z vaší pojistné smlouvy vyloučena, jinak se ale můžete standardně pojistit. Pokud byste tuto skutečnost zamlčeli, mohli byste zneplatnit vaši pojistnou smlouvu.

Hodnocení:
0 / 5 5

Your page rank:

Back To Top