skip to Main Content

Nejlevnější pojištění majetku

Porovnání nabídek všech pojišťoven

Nejnovější články k pojištění majetku

Pojištění majetku je mnohem více než pouhé pojištění nemovitosti

Pojištění majetku je široký pojem pro řadu pojistných smluv, které poskytují ochranu pro případ poškození vaší nemovitosti, domácnosti a dalších cenností, které se mohou ve vašem domě nacházet. Kryje pro případ poškození majetku z nejrůznějších důvodů (živelní katastrofa, požár), tak pro případ krádeže.

Dojde-li k pojistné události je pojišťovnou pojištěnému vyplacená náhrada škody, která uhradí skutečnou hodnotu škody, pojistnou částku nebo náklady na výměnu za účelem vyřešení problému. Vlastníte-li nějakou nemovitost, nebo máte drahé vybavení domácnosti, pak by mělo být uzavření pojištění majetku vaší prioritou.

Jak funguje pojištění majetku?

Nebezpečí krytá pojištěním majetku jsou standardně velmi široká. Kryje poškození způsobená požárem, kouřem, větrem, krupobitím, dopadem sněhu a ledu, bleskem atd. Stejně tak vás ochrání před škodami způsobenými útoky vandaly nebo zloději. Obvykle se dělí na pojištění domácnosti a nemovitosti.

Pojištění nemovitosti, jak už název napovídá, vás ochrání před škodami na nepohyblivými částmi (strukturálními součástmi – střecha, zdivo, okna atd.) vašeho domu či bytu. Obsah vaší nemovitosti – vybavení domácnosti a cennosti se pak pojišťuje prostřednictvím pojištění domácnosti. Pojištění domácnosti se vyplatí téměř každému, velmi důležité je zejména ve chvíli, kdy jste do vybavení vašeho domova investovali vysokou částku. Samozřejmě je možné pojistit v rámci pojištění domácnosti i cennosti v podobě šperků, obrazů, cenných sbírek atd. pouze je třeba uvést tyto cennosti při žádosti o sjednání pojištění.

Pojištění majetku vás tak obvykle ochrání téměř před vším, výjimkou může být povodeň, stojí-li vaše nemovitost v záplavové oblasti. Ve všech ostatních případech se však pojištění majetku velmi výrazně vyplatí. Pojistná částka pohybující se řádově ve stokorunách až nižších tisících korun vás může ochránit před milionovými škodami.

Nejčastější dotazy:

Z jakých typů pojištění majetku mohu vybírat?

Pojištění majetku se v základu dělí na pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Zatímco pojištění nemovitosti kryje škody vzniklé na samotné budově, pojištění domácnosti pak škody vzniklé uvnitř – vybavení, cennosti apod.

Jak vysoké pojistné částky mám volit?

Pojistná částka za pojištění nemovitosti by měla odpovídat ceně kompletní rekonstrukce vašeho domu či bytu. V částce za pojištění domácnosti byste pak měli zohlednit cenu za náhradu veškerého vybavení a cenností.

Vztahuje se pojištění majetku i na garáž, pergolu nebo kůlnu?

Pokud uvedete tyto přístavky v pojistné smlouvě, pak se pojistka vztahuje i na tento majetek. Nezapomeňte však jejich hodnotu promítnout do celkové pojistné částky, pro případ, že by došlo ke katastrofě.

Kryje pojištění majetku i jízdní kola?

Ano, jízdní kola, notebooky a další vybavení, které lze zcizit a odnést, je možné pojistit v rámci pojištění domácnosti.

Co když z domu podnikám? Mohu si pojistit i vybavení kanceláře?

I vybavení kanceláře je možné pojistit standardně v rámci pojištění domácnosti, nestanovují se na něj výjimky. Pouze opět připomínáme, abyste hodnotu vybavení kanceláře promítly do pojistné částky domácnosti. Výše pojistného se tak zvýší, vy však budete moci v klidu spát.

Hodnocení:
0 / 5 5

Your page rank:

Back To Top