skip to Main Content
Cestovní pojištění na plavbu lodí

Chystáte se na plavbu kolem světa? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Plavba kolem světa není ledajaká dovolená. Je to splněný sen. Během několika týdnů navštívíte desítky zemí a svět si budete vychutnávat úplně z jiného úhlu pohledu, než jste dosud byli zvyklí u “pozemských” dovolených. Jaké cestovní pojištění je na tento typ cestování nejlepší?

Plavba kolem světa s cestovkou nebo na vlastní pěst? Ač se to nezdá, volba je v tomto případě velice jednoduchá. Cestovat lodí na vlastní pěst vyžaduje odpovídající znalosti, schopnosti a zkušenosti. Pokud nepatříte mezi “zkušené námořníky”, s požadavkem na plavbu kolem světa se raději obraťte na cestovní kanceláře, které se na dlouhé plavby specializují. Nemusíte nic plánovat, stačí se nalodit.

Plavba kolem světa není jen pro milionáře

Plavby kolem světa nabízí především zaoceánské luxusní lodě, které pojmou až několik tisíc cestujících. O své pohodlí a zábavu se bát nemusíte. Kajuty jsou pohodlné a cestující mají po dobu plavby k dispozici veškeré služby, jako jsou restaurace a bary, divadelní sály, obchody, posilovny a wellness centra, bazény, sportovní hřiště pro děti i dospělé a nechybí samozřejmě ani venkovní terasy, kde se můžete jen tak procházet, běhat i opalovat.

Během plavby po oceánu se rozhodně nebudete nudit. O další zážitky se postarají zastávky ve významných přístavech v různých zemích a kontinentech, kde strávíte minimálně jeden cen. Celkem může plavba kolem světa trvat několik týdnů i měsíců, během kterých poznáte pořádný kus světa. Aby dlouhá cesta po vodě i na souši proběhla bez problémů, “přibalte” si dobré cestovní pojištění.

Jak je to s lékařskou péčí na zaoceánských lodích

Možná si při hledání cestovního pojištění říkáte, jak je to vlastní s lékařskou péčí. Kdo se o vás postará, když onemocníte nebo se vám stane úraz? Však uklouznout a zvrtnout si kotník můžete i na palubě lodi. O své zdraví na lodi se bát nemusíte. Velké lodi mají sebou vždy kompletní lékařský personál, který se o cestující postará. Nechybí ani specialisté jako zubaři apod.

Případná lékařská péče může být v ceně plavby kolem světa. Pro bezpečnou cestu a výlety mimo loď je rozhodně doporučeno mít sjednané cestovní pojištění. Cestovní pojištění zajistí, že jakýkoliv lékařský zásah v cizí zemi, ať už to bude na palubě lodi nebo na pevnině, uhradí vaše pojišťovna a to až do výše sjednaných pojistných limitů.

Jak si vybrat cestovní pojištění na plavbu kolem světa

Plavba lodí na moři v ŘeckuPalubní lístky už máte dávno doma, datum odjezdu se nezadržitelně blíží a vy začínáte řešit důležité organizační věci související s naplánovanou plavbou kolem světa včetně vhodného cestovního pojištění. V první řadě myslete na to, že půjde o pojištění na dobu týdnů či měsíců. Vyplatí se uvažovat, zda se vám nevyplatí sjednat si celoroční cestovní pojištění.

Dále se výběr cestovního pojištění na plavbu kolem světa odvíjí především od typu platby. Je velký rozdíl, zda řešíte cestovní pojištění na relaxační a poznávací plavbu nebo na dobrodružnou a expediční výpravu, která slibuje i nějaký ten adrenalinový zážitek.

Cestovní pojištění na relaxační a poznávací plavbu

U relaxačních a poznávacích plaveb si vystačíte s úplně běžným pojištěním turistických cest, jako kdybyste vyrazili na odpočinkovou dovolenou k moři. Pouze se ujistěte, že se pojištění vztahuje také na plavby na zaoceánských lodí.

Cestovní pojištění na expediční výpravu po moři

Pokud váš však čeká dobrodružná výprava na moři, budete potřebovat speciálně upravené pojištění zahrnující adrenalinové sporty. V takovém případě je nejlepší a nejjistější poradit se s odborníkem na pojištění, který vám vhodné cestovní pojištění připraví na míru.

Hodnocení:
0 / 5 5

Your page rank:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top