skip to Main Content
Úrazové pojištění pro děti se vyplatí

Děti úrazy přitahují: jak sjednat dobré úrazové pojištění?

Rodiče by mohli vyprávět své. Jen matně vzpomínají na dny bez škrábanců, odřenin či modřin. Bohužel ne vždy jde pouze o nevinné bolístky, na které nezbedné a hravé děti zapomenou během pár minut. Však je úrazovost u dětí vyšší než u dospělých, a proto má větší smysl i úrazové pojištění pro děti.

Dětská úrazová pojistka pomůže tam kdej jsou nejčastější dětské úrazy

Málokteré dítě vydrží jen tak nečinně sedět a prohlížet si například knihu. Pokud ano, tak jen pár minut, než stihne vymyslet nějakou nezbednost. Jen, co se naučí lézt a poté i chodit, tak je rodiče těžko drží na jednom místě. A s rostoucím věkem je to jen a jen horší. Zejména od jara do podzimu, kdy děti řádí venku, nemají úrazové ambulance o práci nouzi.

Ke zranění nejčastěji přichází menší děti ve věku kolem 10 let a dospívající mládež, kteří už nevyžadují neustálý dohled a kontrolu ze strany rodičů. Ne, že by se o to rodiče nesnažili. U dětí je to nemožné, a pubertální mládež se jim vyhýbá jako čert kříži. Obě skupiny tak často nevědomky testují, co jejich dětské tělo zvládne.

Běžné jsou pády z kola a skateboardů, nebezpečné jsou také venkovní trampolíny

Pohyb venku je pro zdraví dítěte nesmírně důležitý. Občas také nebezpečný, když dospělí sledují, jak se jejich ratolesti divoce prohání na jízdních kolech, kolečkových bruslích (inline), koloběžkách, skateboardech apod. K úrazu nejčastěji dochází následkem pádu z těchto sportovních vybavení.

Není divu, že na pohotovosti nejčastěji ošetřují tyto dětské úrazy:

  • zlomeniny končetin (rukou a nohou),
  • rozbité hlavy, otřesy mozku,
  • odřeniny a spáleniny způsobené pádem na silnici (tzv. silniční lišej).

Poměrně nebezpečné ale mohou být také oblíbené venkovní trampolíny, které jsou téměř na každém hřišti i dětské zahradě u rodinného domu. Nejhorší situace nastávají tehdy, když na trampolínách skáče více dětí najednou, nebo když je rozbitá ochranná síť. Podobně jsou na tom zahradní bazény a venkovní koupaliště.

Ke zraněním způsobeným skákáním na trampolíně patří zejména:

  • vymknuté kotníků,
  • zlomeniny předloktí, pažních a stehenních kostí,
  • otřesy mozků,
  • výjimečně může dojít i ke vážným úrazům páteře a hlavy.

Dospívající děti kolem 15 let začínají řešit “jiné problémy”. Kromě výše uvedených běžných úrazů nemocnice evidují hodně dětí s otravou alkoholem. Dětský organismus je na alkohol velmi citlivý a stále dětská játra nejsou schopna jej odbourávat tak jako dospělí. Děti se tak mohou po požití velkého množství alkoholu dostat až do stavu ohrožující život.

Jak vybrat dobré úrazové pojištění (nejen) pro děti

U dětí má úrazové pojištění smysl, ale ani u dospělého se nejedná o zbytečnou pojistku. Úrazy se nevyhýbají nikomu. Děti jim však mnohdy “vychází” vstříc. Pro děti existují dětské úrazové pojistky, u dětí starších 15 let už je doporučeno uzavření standardní “dospělácké” pojistky.

Při výběru správné dětské úrazové pojistky je důležitý odpovídající rozsah pojištění. Běžné úrazové pojištění totiž kryje pouze rekreační aktivity a sporty. Je-li dítě aktivní sportovec, je nezbytné, aby pojištění krylo konkrétní sportovní aktivity. Úrazové pojištění by mělo krýt dobu nezbytnou pro léčbu, ale ideálně i trvalé následky.

Součástí pojistného plnění by mělo být denní odškodné za každý den léčby a odškodné za pobyt v nemocnici. To platí pro úrazové pojištění pro dítě i dospělého. Dále je dobré mít sjednané tzv. progresivní plnění, jehož výše závisí na rozsahu trvalých následků.

Hodnocení:
0 / 5 5

Your page rank:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top